پایگاه خبری تحلیلی مهزیار نیوز
کد خبر: 3109

1402-03-06/12:45:00

هومن افاضلی: خاص‌ترین تیم فوتبال در ایران تیم امید است

سرمربی پیشین تیم ملی امید فوتبال ایران گفت: تیم امید نیاز به برنامه‌ریزی و دقت بیشتری حتی نسبت به تیم بزرگسالان دارد. […]

هومن افاضلی: خاص‌ترین تیم فوتبال در ایران تیم امید است

هومن افاضلی سرمربی پیشین تیم ملی امید ایران درباره شرایط تیم ملی امید ایران و حضور رضا عنایتی روی نیمکت سرمربیگری این تیم اظهار کرد: کاندیدای مختلفی برای سرمربیگری تیم امید وجود داشت اما در نهایت با رضا عنایتی توافق شد. او تجربه بین‌المللی در مربیگری ندارد اما مهم این است که بقیه کمک کنند. اینکه عنایتی با قلعه‌نویی هماهنگی دارد، مساله بسیار مهمی است و چون تیم امید، زیر سایه تیم بزرگسالان است می‌توانند بازیکنان دو تیم با توجه به این هماهنگی در تعامل باشند.

وی ادامه داد: امیدوارم عنایتی قدم‌هایی که لازم است را بردارد و تیم‌های باشگاهی هم کمک کنند. زمان بسیار کم است و محدودیت‌هایی وجود دارد اما امیدوارم عنایتی بتواند مسئولیت خود را به خوبی پیش ببرد.

افاضلی خاطرنشان کرد: تیم امید، خاص‌ترین تیم فوتبال ایران است از این جهت که بازیکنانی که در این تیم هستند، تجربه بازی آنها در سطح اول کم است و با توجه به اینکه تایم بازی کمی معمولاً در لیگ می‌گیرند، ریتم بازی مناسبی ندارند و از طرفی دیگر تجربه بین‌المللی زیادی ندارند اما مثل تیم بزرگسالان با آن‌ها رفتار می‌کنند پس با تیم جوانان خیلی فرق دارند.

وی افزود: تیم امید نیاز به برنامه‌ریزی و دقت بیشتری حتی نسبت به تیم بزرگسالان دارد و نیاز دارد که اطلاعات بیشتری از حریف‌ها گرفته شود و این کار بسیار سخت است.

سرمربی پیشین تیم فوتبال امید در پایان گفت: برنامه‌ریزی برای تیم امید سخت است. مهم‌ترین مساله این است که عنایتی برداشت مناسبی از بازیکنان داشته باشد و این هم با برنامه‌ریزی و برگزاری اردوهای مختلف حاصل می‌شود. باید دید چه دیدگاهی برای بازی‌های آسیایی داریم و به نظر من، باید یک زمانی به تیم امید داد تا یک برنامه‌ریزی بلندمدتی برای این تیم صورت بگیرد.

ارسال دیدگاه