پایگاه خبری تحلیلی مهزیار نیوز
کد خبر: 3292

1402-09-04/21:35:00

بسیج باید برای رفع نیازهای اساسی ملت ایران نقش‌آفرینی کند

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: چگونگی فعالیت و حرکت بسیج به نیازهای میهن عزیز ما و نیازهای اساسی ملت بزرگ ایران بازمی‌گردد. […]

بسیج باید برای رفع نیازهای اساسی ملت ایران نقش‌آفرینی کند

سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین امشب (شنبه، چهارم آذرماه) در برنامه صف اول شبکه خبر، گفت: در ابتدا سالروز تشکیل بسیج ملت بزرگ ایران را تبریک می‌گویم که در پنجم آذر سال ۱۳۵۸ فرمانی از سوی امام راحل و عظیم‌الشأن مبنی بر تشکیل بسیج صادر شد و ملت بزرگ ایران بسیج را بر اساس همین فرمان تشکیل دادند.

وی افزود: پیروزی مردم عزیز غزه را هم تبریک عرض می‌کنم و خدا را شاکر هستیم بابت فضل الهی و پیروزی که عنایت فرمودند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه بسیج یک مجموعه مردمی است و با حضور مردم تشکیل می‌شود، تصریح کرد: بخش جوانانه بسیج بسیار برجسته است، نگین انگشتری اجتماعات بسیج جوانان هستند. در واقع، بسیج یک تشکیلات مردمی جوان‌محور است ولی از همه اقشار و اصناف در بسیج حضور دارند.

سردار سلیمانی ادامه داد: چگونگی فعالیت و حرکت بسیج به نیازهای میهن عزیز ما یعنی ایران و نیازهای اساسی ملت بزرگ ایران باز می‌گردد. بسیج باید در خصوص هر نیازی که کشور و ملت ما داشته باشد، نقش‌آفرینی کند. البته این نقش‌آفرینی باید به اندازه و به موقع باشد.

وی با اشاره به نمونه‌هایی از نقش‌آفرینی بسیج در میدان‌های مختلف، عنوان کرد: اگر بیماری کرونا شیوع پیدا می‌کند، بسیج باید در مقابل این بیماری نقش‌آفرینی کند و به میدان بیاید، در این عرصه، اولین گروه‌، بسیجی‌ها هستند که با حضور در میدان، گروه‌های مردم‌پایه را شکل می‌دهند، یعنی همه مردمی که می‌خواهند با این بیماری مقابله کنند در کسوت بسیجی در میدان حضور پیدا می‌کنند و با بر عهده گرفتن نقش، بخشی از آن کار را انجام می‌دهند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: اگر سیل یا زلزله اتفاق می‌افتد باز هم این‌گونه است افرادی که می‌خواهند کمک کنند با یک شکل و سازماندهی در عرصه حضور پیدا کنند.

سردار سلیمانی گفت: نیاز داریم بسیج در زمینه‌ها و میدان‌های مختلف نقش‌آفرینی کند. میدان‌های فرهنگی، اجتماعی، هنری، ورزشی، تربیت جوانان مؤمنان انقلابی، فعال کردن مساجد، پشتیبانی از برنامه‌های دانش‌آموزی، خدمت به دانشجویان، محرومیت‌زدایی، سازندگی و اقتصاد مقاومتی، فضای مجازی، علم و فناوری جزو میدان‌های فعالیت بسیج است.

وی ادامه داد: بسیج در همه زمینه‌ها فعالیت دارد و در خدمت ملت بزرگ ایران است. البته این فعالیت‌ها در حال توسعه و به‌روزرسانی هستند. ایران اسلامی در گام دوم در یک موقعیت بسیار خوب قرار داشته و در حال پیشرفت است.

رئیس سازمان بسیج با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب و چشم‌انداز تعیین شده توسط رهبر انقلاب مبنی بر ایران قوی، تأکید کرد: ما به عنوان بسیج همان‌گونه که ملت ایران تحقق راهبرد ایران قوی را پیگیری می‌کند، بایستی دنبال تحقق ایران قوی باشیم، بسیج در همه زمینه‌هایی که می‌تواند به تحقق ایران قوی منجر شود، نقش‌آفرینی خواهد کرد و بایستی نقش‌آفرینی کند.

ارسال دیدگاه