پایگاه خبری تحلیلی مهزیار نیوز
کد خبر: 3152

1402-04-17/16:08:00

وام ارزی ۵ میلیون دلاری برای استقلال و پرسپولیس

رئیس سازمان خصوص سازی گفت: با پیگیری و تضمین سازمان برای هر باشگاه از بانک شهر مبلغ، دو میلیون و ۵۰۰ هزار دلار وام از بانک شهر برای پرداخت بدهی‌های ارزی به‌ آن‌ها داده شد. […]

وام ارزی ۵ میلیون دلاری برای استقلال و پرسپولیس

 حسین قربانزاده در صفحه شخصی خود در فضای مجازی در پاسخ به سوال مخاطبان خود در مورد باشگاه استقلال نوشت: «من همیشه مستند حرف زده‌ام. یک سال‌ونیم است تمام تلاشم برای دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، موفقیت و انضباط مالی آن‌ها بوده. چرا باید مانع بشوم؟ در تاریخ این دو باشگاه چه زمانی مدلی مثل سال ۱۴۰۱ طراحی شده که هر باشگاه بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان منابع به‌دست آورد؟! اصلاً کدام پول از کجا آمده که من مانع بشوم؟ مگر هر کسی هر چیزی برای تبرئه خودش نوشت، شما باید باور کنید؟ آدم‌های کوچک برای بزرگ شدن، دیگران را تخریب می‌کنند. چاره آن است که کار بزرگ را به آدم‌های کوچک نسپاریم!

رفتار سازمان خصوصی‌سازی با هر دو باشگاه یکسان بود اما دلیل سرنوشت متفاوت دو باشگاه این است که اولاً مدیران استقلال همه منابع را خرج کردند و بدهی‌های کلان ایجاد کردند. مثلاً فصل قبل با بازیکن ۲۰۰ میلیونی، هفت میلیارد قرارداد بستند، با بازیکن دو میلیاردی، ۲۲ میلیارد قرارداد بستند و… ولی پرسپولیس این کار را نکرد و الان از همان منابع بورس که با استقلال مشترک دریافت کرده بودند، بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان در حسابش موجود است (که البته وثیقه وام بانک شهر است).

ثانیاً پرسپولیس بیشترین درآمدزایی را خودش داشت و حدود ۱۵۰ میلیارد تومان از اسپانسری و… درآمد کسب کرد. اما مدیران استقلال نتوانستند در طول یک فصل از اسپانسری این‌گونه درآمد کسب کنند. خب سازمان هم برای حفظ حقوق هواداران به‌همان دلیل خاصه‌خرجی که باعث حذف از آسیا شد و ضمناً سوءاستفاده مدیرعامل از آن‌ها، شکایت کرد. ضمناً مجدداً با پیگیری و تضمین سازمان برای هر باشگاه از بانک شهر مبلغ، دو میلیون و ۵۰۰ هزار دلار وام از بانک شهر برای پرداخت بدهی‌های ارزی به آن‌ها داده شد. سه بار مدیرعامل در تلویزیون از چک‌های شخصی به‌عنوان طلب یاد کرد و آن‌ها را نشان می‌داد و آخرین بار اسم بنده را هم بردند. من هم پاسخ دادم و ثابت کردم این‌ها دو بار پاس شده است! از طرف دیگر مدیر پرسپولیس منابع بورس را هدر نداد ولی استقلال هدر داد. اگر من سکوت می‌کردم و شکایت نمی‌کردم شما باید بازخواست می‌کردید.»

ارسال دیدگاه