پایگاه خبری تحلیلی مهزیار نیوز
کد خبر: 3004

1402-01-21/19:05:00

علیرضا دبیر: المپیک و جهانی اولویت اصلی ما هستند

رئیس فدراسیون کشتی با اشاره به مسابقات قهرمانی آسیا در دو رشته آزاد و فرنگی گفت: اولویت فدراسیون کشتی مسابقات المپیک و جهانی است و قهرمانی آسیا در رده بعدی قرار دارد. […]

علیرضا دبیر: المپیک و جهانی اولویت اصلی ما هستند

 تیم ملی کشتی آزاد ایران امروز دوشنبه برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا که روزهای ۲۴ و ۲۵ فروردین برگزار می‌شود، راهی آستانه قزاقستان شد.

علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی عصر یکشنبه با حضور در محل اردوی این تیم برای ملی پوشان صحبت کرد و خطاب به آنها گفت: به تک تک شما کشتی گیران و کادر فنی بابت این مدت که در اردو بوده اید و زحمات و سختی‌های زیادی را کشیدید خسته نباشید می گویم.

وی تصریح کرد: فراموش نکنید زمانی حضور در رقابت‌های آسیایی و جام جهانی مختص نفرات اول بود، که این منجر به فرسودگی کشتی گیران درجه یک ما می‌شد و همچنین فرصت را از جوانان آینده دار ما می‌گرفت. شما به عنوان یک تیم جوان که در مسابقات کشوری و مرحله‌ای از چرخه انتخابی اول شدید به این مسابقات اعزام می‌شوید. در هر فدراسیونی جرأت نمی‌کردند این کار را انجام دهند ولی ما این کار را کردیم چرا که اولویت نخست ما المپیک است، پس این فرصت ویژه را از دست ندهید و از آن استفاده کنید.

دبیر ادامه داد: مسابقات المپیک و جهانی اولویت اصلی ما هستند و رقابت‌های قهرمانی آسیا و جام جهانی در اولویت‌های سه و چهار ما قرار دارند و جزئی از چرخه انتخابی تیم ملی محسوب می‌شوند.

رئیس فدراسیون کشتی اظهار داشت: ما برای اولین بار در چرخه انتخابی تیم ملی، شرایطی را لحاظ کردیم که نفرات اول قهرمانی کشور به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام شوند و این موضوع باعث شد تا سطح مسابقات قهرمانی کشور بالا برود.

دبیر افزود: باید قبول کنید و قبول کنیم که کشتی ما با چند سال گذشته فرق کرده است، ما در همه ارکان از جمله فنی، زیر ساخت‌ها، کمی و کیفی و همچنین مربیان و کشتی گیران در حال توسعه و رو به جلو هستیم.

وی گفت: نمونه بارز این توسعه، مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی آسیا در قزاقستان بود، کشتی گیران جوان ما که قبلاً رقیبان خود را با فاصله کمی شکست داده بودند در اینجا با فاصله ۸ امتیازی شکست دادند و به همین دلیل عنوان می‌کنم که کشتی ما رو به جلو است.

ارسال دیدگاه