پایگاه خبری تحلیلی مهزیار نیوز
کد خبر: 2956

1401-12-21/22:10:00

بازگشت مربی ایرانی بعد از ۱۳ سال/ قلعه‌نویی جانشین کی‌روش شد

فدراسیون فوتبال پس از بررسی شرایط گزینه های مختلف در نهایت سکان هدایت تیم ملی را پس از ۱۳ سال به یک ایرانی سپرد و امیر قلعه نویی را به عنوان سرمربی جدید این تیم انتخاب و معرفی کرد. […]

بازگشت مربی ایرانی بعد از ۱۳ سال/ قلعه‌نویی جانشین کی‌روش شد

امیر قلعه نویی که در آستانه ۶۰ سالگی قرار دارد، از سوی فدراسیون فوتبال به عنوان سرمربی جدید تیم ملی انتخاب و به عنوان جانشین کارلوس کی روش معرفی شد تا پس از ۱۳ سال حضور مربیان خارجی روی نیمکت تیم ملی، بازهم یک ایرانی هدایت تیم ملی را برعهده بگیرد.

بعد از آنکه افشین قطبی در جام ملت‌های ۲۰۱۱ قطر نتوانست با تیم ملی ایران به موفقیتی دست پیدا کند و با شکست برابر کره جنوبی از مسابقات کنار رفت، علیرضا منصوریان در مقطع کوتاهی هدایت تیم ملی را برعهده گرفت و فقط یک بازی تدارکاتی با روسیه این مسئولیت را برعهده داشت.

بعد از آن کارلوس کی روش هدایت تیم ملی را برعهده گرفت و در دو دوره جام جهانی ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ حضور داشت و هر چند در راه صعود به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر جایش را به دراگان اسکوچیچ داده بود اما در این رویداد بزرگ دوباره روی نیمکت تیم ملی نشست اما با دو شکست و یک پیروزی نتوانست تیم ملی را از گروهش بالا ببرد و برکنار شد.

بعد از قطعی شدن جدایی کی روش از تیم ملی فوتبال ایران و پیوستنش به تیم ملی قطر، فدراسیون فوتبال مذاکراتی را با گزینه‌های مختلف انجام داد و در نهایت امیر قلعه نویی را به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب کرد تا بعد از ۱۳ سال دوباره یک ایرانی روی نیمکت تیم ملی بنشیند.

ارسال دیدگاه