کد خبر: 857

1399-10-15/14:17:00

اعلام نامزدهای چهار بخش جشنواره فیلم «عمار»

جشنواره مردمی فیلم «عمار» نامزدهای جایزه در چهار بخش مستند «نهضت جهانی مستضعفین»، «تاریخ فرهنگی، اجتماعی و دفاع مقدس»، «پایش و پالایش اجتماعی» و «فیلمنامه» را اعلام کرد. […]

اعلام نامزدهای چهار بخش جشنواره فیلم «عمار»

به نقل از روابط عمومی جشنواره فیلم «عمار»، دبیرخانه یازدهمین جشنواره مردمی فیلم «عمار» نامزدهای کسب جایزه در چهار بخش مستند «نهضت جهانی مستضعفین»، «تاریخ فرهنگی، اجتماعی و دفاع مقدس»، «پایش و پالایش اجتماعی» و «فیلمنامه» را اعلام کرد.

هیات داوران بخش مسابقه مستند «نهضت جهانی مستضعفین» متشکل از سلیم غفوری، زهره یزدان‌پناه، محمدرضا ماندگاران و سهیل اسعد، «داغ قره باغ» به کارگردانی سینا حسین‌پور اصل، «سایه‌های روشن» به کارگردانی حسین نشاطی، «هم وتن» به کارگردانی مشترک محسن اردستانی رستمی و حسین نوری، «سوریه‌؛ پرونده یک بحران بزرگ» به کارگردانی سیاوش سرمدی و «قائد الحشد» به کارگردانی مهدی لارویی را به عنوان نامزدهای کسب جایزه در این بخش معرفی کردند. برگزیدگان این بخش، امشب در ویژه برنامه تلویزیونی یازدهمین جشنواره «عمار»، معرفی و تقدیر می‌شوند.

همچنین هیات داوران جشنواره در بخش «فیلمنامه» متشکل از امین صدیقی، حمیدرضا جعفریان، حجت‌الاسلام علی جعفری، سعید خورشیدی و جواد رمضان‌نژاد در بخش طرح سریال، اثر «عیوق» به نویسندگی محمد سجاد نجفی، در بخش فیلمنامه کامل «بلتا» به نویسندگی مجید فراهانی، «پیشاهنگ» به نویسندگی مهدی مافی، «سه چهارم جنگ» به نویسندگی داود جلیلی و محسن غضنفری و در بخش فیلمنامه نیمه بلند هم «سرحد» به نویسندگی محمدحسین سلطانی را به عنوان آثار نامزد دریافت جایزه یازدهمین جشنواره «عمار» اعلام کردند.

در بخش مسابقه مستند «تاریخ فرهنگی، اجتماعی و دفاع مقدس»، داوران جشنواره شامل گلعلی بابایی، محسن یزدی، سیداحمد عبودتیان، امیر مهریزدان و علیرضا دلبریان «رویای آشفته» به کارگردانی سیداحسان نیکبخت و سیداحسان اصغرزاده، «جنایت فراموش شده» به کارگردانی پناه بر خدا رضایی، «در یک نگاه» به کارگردانی مهدی فارسی، «هنوز دز از شهر من عبور می کند» به کارگردانی امین قدمی، «تفنگچی‌های پاوه» به کارگردانی مهدی لارویی، «دستمال سرخ‌ها» به کارگردانی حنظله تاج‌الدینی و «فصل شیدایی» به کارگردانی احمد احمدپور را کاندیداهای این بخش اعلام کردند.

هیات داوران یازدهمین جشنواره «عمار» در بخش مستند «پایش و پالایش اجتماعی» متشکل از حسن عباسی، محمدصادق شهبازی، حجت‌الاسلام قنبریان، مرتضی فیروزآبادی و وحید اشتری «قزل قیه» به کارگردانی سیامک مختاری، «متری شیش و نیم» به کارگردانی داوود مبصر، «سقف‌های معلق» به کارگردانی محمد نجفی، «هیچ و پول» به کارگردانی محمد مهدی خرمی، «نفس خوار» به کارگردانی محمد محمدی سرشت و علی سلمانی، «مهاجران» به کارگردانی سهیلا پورمحمدی و «پشت شیشه» به کارگردانی صابر الله دادیان را به عنوان نامزدهای کسب جایزه در این بخش جشنواره معرفی کردند.

با توجه به همه‌گیری ویروس کرونا از ۱۱ تا ۱۹ دی‌ماه، آثار منتخب جشنواره از طریق سایت عماریار به نشانی Ammaryar.ir به نمایش درمی‌آیند. تماشای این آثار که به مدت ۲۴ ساعت در سایت، نمایش داده می‌شود، بدون هزینه حق اشتراک و رایگان است و اینترنت مصرفی هم برای مخاطبان نیم‌بها حساب می‌شود.

ویژه برنامه تلویزیونی یازدهمین جشنواره «عمار» نیز در ایام برگزاری آن، هر شب ساعت ۲۱ از شبکه افق به روی آنتن می‌رود.

ارسال دیدگاه