پایگاه خبری تحلیلی مهزیار نیوز
کد خبر: 3371

1402-11-23/12:38:00

ایران منطقه رشد و توسعه است

رییس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری گفت: «ایران» منبع رشد و توسعه است و لازمه رشد و توسعه، توسعه اقتصادی دریا محور است. […]

ایران منطقه رشد و توسعه است

 علی آقا محمدی رئیس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام امروز (۲۳ بهمن‌ماه) در همایش اقتصاد دریا محور ایران، گفت: ایران یک کشور منطقه‌ای محسوب می‌شود و خوشبختانه بخش‌های از آن سامان و شکل گرفته اما بخش‌های از آن دچار نواقصی است که مربوط به بخش اقتصاد است.

وی گفت: در اقتصاد کشور نیز اقتصاد دریا محور حائز اهمیت است و همایش امروز صاحب اهمیت خواهد بود؛ همچنین در نمایشگاه (۱۰ بهمن‌ماه) که با حضور رهبری معظم انقلاب برگزار شد، وی در خصوص رشد و ارتقا اقتصاد دریا محور تأکیدات ویژه‌ای داشتند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه تاکید کرد: در بخش اول درسترسی‌های ما، در ارتباط با دریای مدیترانه کشورهای عراق و سوریه نقش دارد، در بخش دورم دسترسی به دریای سیاه است که موجب ارتباط ما بت روسیه و گرجستان نقش مهمی دارد. برای دریای عمان روابط ما با عمان و یمن کلیدی است.

وی گفت: علت جنگ افروزی‌ها که غرب در این منطقه راه انداخته این است که «ایران» منبع رشد و توسعه است. سیاست‌های دولت برای توسعه روابط با همسایگان نیز حائز اهمیت است و اقتصاد دریا محور قطعاً باید در این حول حرکت کند و لازمه رشد و توسعه، توسعه اقتصادی دریا محور است.

این مقام مسؤول در پایان خاطرنشان کرد: سیاست گذاری یکپارچه امور دریایی، تقسیم کار ملی و مدیریت چابک کارآمد قطعاً باید مورد بررسی و اجرا قرار گیرد البته با محوریت و حضور بخش خصوصی شکل خواهد گرفت.

ارسال دیدگاه