پایگاه خبری تحلیلی مهزیار نیوز
کد خبر: 3364

1402-11-16/19:12:00

خاندوزی: اقتصاد ایران از چاله رکود خارج شد

وزیر اقتصاد ضمن اشاره به خروج اقتصاد ایران از چاله رکود گفت: برای تداوم این وضعیت، باید مسیر سرمایه گذاری تسریع و تسهیل شود. […]

خاندوزی: اقتصاد ایران از چاله رکود خارج شد

سید احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد در مراسم رونمایی از اطلس سرمایه‌گذاری کشور همزمان با دهه مبارک فجر اظهار کرد: این اطلس مربوط به پیش از دولت سیزدهم است اما کاستی‌های جدی داشت که با هم افزایی سایر دستگاه‌ها مراسم رونمایی برگزار شد.

خاندوزی ادامه داد: طیف وسیعی از دستگاه‌های همکار و وزارتخانه و البته استان‌ها که اطلاعات مکانی خود را در اختیار گذاشتند در تهیه این اطلس همکاری کردند.

به گفته وی، اطلس سرمایه‌گذاری در درجه اول می‌تواند به سرمایه گذاران خدمتی بدهد که در میزان موفقیت سرمایه گذاران بسیار تأثیرگذار است. فقدان این اطلاعات مکانی در گذشته منجر به تحمیل هزینه می‌شد.

وزیر اقتصاد اضافه کرد: باید از سرمایه‌گذاران دعوت کنیم و موضوعات مختلف نظیر مزیت‌های سرمایه‌گذاری، گرد و غبار، صنایع آلاینده و صدها مورد دیگر را از منظر آنها مورد بررسی قرار دهیم.

خاندوزی در ادامه اظهار کرد: رشد اقتصادی کشور در دهه ۹۰ وضعیت نامناسبی داشت اما امروز اقتصاد ایران از چاله رکود خارج شده و تداوم آن نیازمند آن است که مسیر سرمایه‌گذاری تسریع و تشویق شود.

وزیر اقتصاد تصریح کرد: اطلس سرمایه گذاری می‌تواند به سیاست گذاران کشور کمک کند که لایه‌های اطلاعات مکانی را برای سرمایه گذاری را شناسایی کنند و این موارد در اقتصاد کشور مورد استفاده قرار گیرد.

وی با اشاره به وضع فعلی حوزه‌های جغرافیایی کشور گفت: سیاستگذار می‌تواند مشوق‌های خود را به سمتی که مدنظر اطلس سرمایه گذاری است به دستگاه‌های اجرایی ارائه کند.

ارسال دیدگاه