پایگاه خبری تحلیلی مهزیار نیوز
کد خبر: 3117

1402-03-13/14:47:00

تولید از مهمترین اولویت‌های کشور است

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت یکی از مهمترین اولویتهای کشور را تولید دانست و گفت: همه اتفاقات در این کشور باید حول محور تولید انجام گیرد و قوای سه گانه باید در این زمینه هم سو باشند. […]

تولید از مهمترین اولویت‌های کشور است

 مهدی نیازی ظهر شنبه در مراسم بهره‌برداری از شهرک صنعتی رضوی در مشهد اظهار کرد: در تأمین آب شهرک صنعتی رضوی نیاز است که هر چه سریع‌تر انتقال آب از دریای عمان صورت گیرد، اخیراً طی مراسمی لوله گذاری خط انتقال آب از دریای عمان با حضور رئیس جمهور آغاز شد که تا پایان سال این آب به مشهد خواهد رسید.

تولید از مهمترین اولویتهای کشور است

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت یکی از مهمترین اولویتهای کشور را تولید دانست و افزود: ۱۰ سال است که رهبر معظم انقلاب با نامگذاری سال‌ها با مضمون تولید بر این مهم تاکید دارند، لذا همه اتفاقات در این کشور باید حول محور تولید انجام گیرد و قوای سه گانه باید در این زمینه هم افزا و همسو باشند.

وی گفت: سیاست این وزارتخانه توسعه استقرار واحدهای صنعتی در شهرک‌های صنعتی است، زیرا هم محدودیت زمین برای واگذاری به واحدهای تولیدی در خارج از شهرک‌های صنعتی وجود دارد و هم امکان فراهم کردن زیرساختهایی مانند آب و برق و گاز در خارج از شهرک‌ها مهیا نیست لذا طی دو سال گذشته با توجه به این رویکرد اقدامات خوبی انجام شده است.

نیازی ادامه داد: در خصوص تأمین آب مورد نیاز شهرک‌های صنعتی تاکنون ۲ هزار لیتر پساب شهری تأمین شده است، در مجموع هزار و ۵۵۰ لیتر به ظرفیت آب و هزار و ۵۰۰ مگاوات برق به ظرفیت برق و ۱۳ هزار هکتار زمین به ظرفیت اراضی شهرک‌های صنعتی کشور در این دو سال اضافه شده است، تلاش ویژه وزارتخانه توسعه زیرساختهای شهرک‌های صنعتی است.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: رویکرد دیگر وزارتخانه آن است که توسعه شهرک‌های صنعتی صرفاً توسط دولت انجام نشود، در این زمینه مشوق‌هایی برای حضور بخش خصوصی و سرمایه گذاری به منظور توسعه شهرک‌های صنعتی ایجاد شده است.

شهرهای صنعتی باید در آینده جایگزین شهرک‌های صنعتی شوند

وی با بیان اینکه شهرهای صنعتی باید در آینده جایگزین شهرک‌های صنعتی شوند، افزود: در هر شهرک صنعتی مواردی از جمله ایجاد ریل، فرودگاه و بندر خشک، ایجاد زیرساختهای آب، برق و گاز دنبال می‌شود.

نیازی به موضوع کاهش بروکراسی اداری و کوتاه شدن فرآیندهای دریافت مجوز صنعتی اشاره و بیان کرد: هم اکنون الکترونیکی شدن کل فرآیندهای صدور مجوز و فرآیندهای اداری مربوط به واگذاری زمین در شهرک‌های صنعتی در سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران دنبال می‌شود تا همه فرآیندها آسان و روان شود.

ارسال دیدگاه