پایگاه خبری تحلیلی مهزیار نیوز
کد خبر: 3113

1402-03-10/19:10:00

ایجاد سه ناحیه در پایتخت به‌ عنوان نواحی پیشران هوشمندسازی

شهردار تهران گفت: سه ناحیه در شرق، مرکز و غرب تهران پیشران در هوشمندسازی کشور هستند. […]

ایجاد سه ناحیه در پایتخت به‌ عنوان نواحی پیشران هوشمندسازی

آئین امضای تفاهم‌نامه‌ای چهارجانبه بین شهرداری تهران با وزارت علوم، معاونت علمی رئیس جمهور و دانشگاه تهران مبنی بر راه‌اندازی ناحیه نوآوری تهران در محل پارک علم و فناوری برگزار شد.

علیرضا زاکانی شهردار پایتخت در آئین امضای این تفاهم‌نامه ضمن تبریک میلاد امام رضا (ع) ابراز داشت: شهر تهران کلانشهری است که هر اتفاقی در آن می‌افتد توسط سایر کلانشهرها الگوبرداری می‌شود.

وی ادامه داد: پایتخت نماد کارآمدی هم به‌حساب می‌آید و از این رو فراز و نشیب‌های آن به سرعت مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرد.

شهردار تهران تصریح کرد: امروز تهران دچار مسائل متعدد اعم از ترافیک، آلودگی هوا و موضوعات مختلف اجتماعی و فرهنگی است که از دور مانند یک کلاف سردرگم نشان می‌دهد و کمتر کسی جرأت نزدیک شدن به آن را دارد اما از آنجایی که حدیث داریم، «العلم السلطان»، با علم و دانش می‌توان این کلاف را باز کرد.

وی در ادامه افزود: امروز بیست و یک ماه است که در خدمت شهروندان تهرانی هستیم، طی این دوران ممکن است در تنگنا قرارگرفته باشیم اما در انسداد هرگز نبوده‌ایم.

زاکانی با بیان اینکه برای حل نظام مسائل شهر یک نظام مدیریتی در نظر گرفتیم که طی آن همه با کمک هم در شهر بار مشکلات را به‌دوش می‌کشند و در میدان حاضر می‌شوند، گفت: درواقع گره‌گشای تدابیر تهران بخش اندیشه‌ای شهر است و از آنجایی که بیشترین تعداد اندیشمند اعم از دانشجو و اساتید و … در این شهر قرار دارد - در گذشته کمتر مورد توجه قرار گرفته- می‌توان از این ظرفیت بیشترین بهره را در جهت خدمات دهی بهتر به شهروندان برد.

وی تصریح کرد: ما ۴ تحول را در نظر گرفته‌ایم. در بخش اول تحولات مدیریت شهری برای حل معضلات شهری و برون رفت از مشکلات از اندیشمندان کمک می‌گیرد.

زاکانی با اشاره به فرسودگی کالبد شهری، اظهار داشت: بخش بعدی کالبد شهر است که فرسوده شده و مسائل متعددی دارد. توجه به علم و دانش و سرریز کردن آن در فضای شهر امکان عبور از این فرسودگی و گلوگاه را به ما می‌دهد. بخش سوم، حوزه زیست شهری است زیرا شهر یک زیست بومی با روح و کالبد درهم تنیده دارد که توجه به این موضوع ایجاب می‌کند تا سبک زندگی برای آن ایجاد شود.

ارسال دیدگاه