پایگاه خبری تحلیلی مهزیار نیوز
کد خبر: 3100

1402-02-26/12:37:00

مسکو: آمریکا و ناتو به دنبال ناامن‌کردن مناطق جنوبی روسیه هستند

معاون وزیر خارجه روسیه می‌گوید آمریکا و کشورهای عضو ناتو به دنبال این هستند تا آسیای مرکزی را به بستری برای تهدید علیه مناطق جنوبی روسیه تبدیل کنند. […]

مسکو: آمریکا و ناتو به دنبال ناامن‌کردن مناطق جنوبی روسیه هستند

به نقل از اسپوتنیک، «میخائیل گالوزین»، معاون وزیر خارجه روسیه، در سومین نشست آسیای میانه باشگاه گفت‌وگوی بین‌المللی والدای هشدار داد که آمریکا و ناتو به دنبال ناامن‌کردن مناطق جنوبی روسیه هستند.

وی دراین‌باره گفت: ایالات متحده و ناتو در تلاش هستند تا منطقه آسیای مرکزی را به بستری برای تهدید مرزهای جنوبی روسیه تبدیل کنند. آمریکا و ناتو در تلاش هستند تا کشورهای آسیای مرکزی را در برنامه‌ها و آموزش‌های مشترک مشارکت دهند و از سرگیری رزمایش‌های مشترک در منطقه و استقرار زیرساخت‌های نظامی خود دست نمی‌کشند.

به گفته گالوزین «این تلاش‌ها آشکارا با هدف مهار روسیه، جدا کردن منطقه از کشور ما و تبدیل تدریجی آن به بستری برای تهدید مرزهای جنوبی ما انجام می‌شود.»

سومین کنفرانس آسیای میانه باشگاه گفتگوی بین المللی والدای امروز سه‌شنبه در شهر تومسک روسیه و با موضوع «روسیه و آسیای مرکزی: همسویی با جهان در حال تغییر» با حضور ۶۰ کارشناس از ۱۰ کشور ایران؛ روسیه، بلاروس، چین، هند، قزاقستان، قرقیزستان، مغولستان، تاجیکستان و ازبکستان در حال برگزاری است.

ارسال دیدگاه