پایگاه خبری تحلیلی مهزیار نیوز
کد خبر: 2946

1401-12-18/12:25:00

انتقادات رئیس فدراسیون تنیس روی میز از همه شرایط

رئیس فدراسیون تنیس روی میز با تاکید بر اینکه این فدراسیون اهداف بزرگی به ویژه در رده ملی بزرگسالان دارد، گفت: باید با برنامه بود اما به خاطر شرایط موجود امکان برنامه ریزی بلندمدت نیست. […]

انتقادات رئیس فدراسیون تنیس روی میز از همه شرایط

مهرداد علی قارداشی  با بیان اینکه با موارد و چالش هایی مواجه هستیم که پیشگیری از آنها از اراده ما خارج است اما باید مدیریت شان کنیم تا به برنامه ریزی ها و اهداف مان آسیبی وارد نکنند، تاکید کرد که همه این مشکلات مربوط به تورم و افزایش بی رویه نرخ دلار می شود.

وی تصریح کرد: راکت، میز، روکش و سایر تجهیزات تنیس روی میز تولید داخل نیستند. همیشه این تجهیزات را از خارج کشور تهیه می کردیم اما امروز با توجه به تورم و افزایش بی رویه نرخ دلار سنگ های بزرگی در این زمینه پیش پای مان قرار گرفته است.

رئیس فدراسیون تنیس روی میز ادامه داد: مدیریت این بخش همزمان با رسیدگی به سایر امور فرمول خاصی ندارد، باید همزمان با جذب اسپانسر از هزینه های غیرضروری اجتناب کنیم. اگرچه به دلیل گستردگی برنامه ها و فعالیت همزمان در رده های سنی مختلف، واقعا نیازمند صرفه بودجه بالایی هستیم به ویژه با توجه به رویدادهایی که در پیش داریم و شرایطی که ملی پوشان مان دارند.

قارداشی با بیان اینکه نفرات اصلی تیم ملی تنیس روی میز ایران خارج از کشور مشغول به بازی هستند، خاطرنشان کرد: به طور میانگین آنها ۹ ماه از سال خارج از کشور هستند و فقط ۳ در داخل کشور به سر می برند. وابستگی های خانوادگی که بازیکنان دارند و ما هم نمی توانیم نادیده بگیریم، باعث می شود زمانیکه ایران هستند هم نتوانیم آنها را به طور کامل برای حضور در اردو و مسابقات در اختیار بگیریم.

وی افزود: در کنار این موارد اهداف بزرگی داریم که تحقق آنها برای مان اهمیت دارد اما خب به خاطر شرایط موجود نمی توانیم برنامه ریزی بلندی داشته باشیم. باید با وجود همه چالش ها و مشکلات به گونه ای برنامه ریزی کنیم و آنها را پیش ببریم که به اهداف مان نزدیک شویم.

رئیس فدراسیون تنیس روی میز کسب سهمیه تیمی برای المپیک پاریس را از مهترین اهداف عنوان کرد و گفت: امیدوارم مانند هشت دوره گذشته بازی های المپیک، برای دوره آتی این بازی ها هم سهمیه انفرادی کسب کنیم اما اینکه در بخش تیمی و برای نخستین بار هم صاحب سهمیه شویم خیلی برای مان اهمیت دارد. البته اینکه به عنوان ۱۶ تیم برتر دنیا در این بخش قرار بگیریم خیلی سخت است اما پیگیر آن هستیم.

قارداشی با یادآوری اینکه ایران در دوره پیشین بازی های آسیایی و در بخش انفرادی صاحب مدال شد، خاطرنشان کرد: تکرار مدال قطعا جزو اولویت هاست اما در بخش تیمی هم به دنبال هستیم. شاید خیلی نسبت به تحقق این مهم خوش بین نباشیم اما ناامید هم نیستیم.

ارسال دیدگاه