پایگاه خبری تحلیلی مهزیار نیوز
کد خبر: 2462

1401-02-05/21:33:00

آمادگی ناجا برای حل مسائل و مشکلات بواسطه فناوری

معاون فناوری اطلاعات و ارتباطات ناجا گفت: ما آمادگی داریم که بتوانیم مسائل و مشکلات کشور را در پروژه‌های مختلف پلیس با همکاری محققان و به کمک فناوری حل کنیم. […]

آمادگی ناجا برای حل مسائل و مشکلات بواسطه فناوری

 احمد دولتخواه معاون فناوری اطلاعات و ارتباطات ناجا امروز در مراسم رونمایی از محصول پارک علم و فناوری دانشگاه تهران که برگزار شد گفت: ما چندین پروژه را در نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با دانشگاه تهران و پارک علم و فناوری آغاز کرده ایم.

وی با بیان اینکه همچنین با ۳۵ دانشگاه کشور قرارداد همکاری داریم، افزود: از جمله طرح‌هایی که توانسته ایم با کمک دانشگاهیان به نتیجه برسانیم طرح «مهاجرت از ATM به IP، «شناسایی تخلفات رانندگی با دوربین‌های ساخته شده توسط محققان»، «احراز هویت برخط» و … بوده است.

وی افزود: در بسیاری از سازمانها مسائل و مشکلات پیچیده‌ای وجود دارد که می‌تواند به واسطه دانش محققان کشور رفع شود؛ ما در بسیاری از موارد هیچ راهی نداریم جز اینکه به فناوری روی بیاوریم زیرا اگر بر اساس اصول و مبانی علمی پیش نرویم پایداری در حل مسائل نخواهیم داشت.

دولتخواه با تاکید بر اینکه اگر از روش‌های علمی و فناری برای حل مشکلات سازمانها بهره ببریم هزینه‌های کمتری صرف خواهد شد گفت: باید خودمان را جز اکوسیستم فناوری و نوآوری بدانیم.

وی با اشاره به طرح‌های تحولی در ناجا ادامه داد: اخیراً طرح هوشمندسازی پلیس مطرح شده که قرار است ذیل این طرح، پروژه‌های مختلفی تعریفی شود.

معاون فناوری اطلاعات و ارتباطات ناجا اضافه کرد: این هوشمندسازی برای رسیدن به کیفیت نیاز به همکاری دانشگاه‌ها دارد. ما از همین جا اعلام آمادگی می‌کنیم که در بحث تولید می‌توانیم با محققان همکاری‌هایی داشته باشیم تا ما را در حل مسائل مان یاری کنند.

وی با تاکید بر اینکه هوش مصنوعی، کوانتوم و… از جمله فناوری‌هایی هستند که نیاز است در طرح هوشمندسازی پلیس به کار گرفته شود، تصریح کرد: ما برای پروژه‌های مربوطه به فناوری اطلاعات نیز اعلام آمادگی می‌کنیم تا شاهد رفع مسائل و مشکلات به واسطه طرح هوشمندسازی پلیس باشیم.

ارسال دیدگاه